Pokazywanie postów oznaczonych etykietą książki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą książki. Pokaż wszystkie posty

środa, 21 września 2011

wpadka

Sobotnie przedpołudnie spędziłam pod hasłem ‘nie chce mi się nic robić, nie myślę nawet o wychodzeniu z łóżka’.
Zdobyłam się tylko na przewracanie stron w książce, książce która wciągnęła mnie od początku.

„Wpadka. Wyznania współczesnej przyszłej matki” Rebecci Eckler to naprawdę zabawna powieść w formie pamiętnika pisanego przez przyszłą matkę. Razem z nią przebywamy trwającą dziewięć miesięcy podróż przez ciążę wraz z towarzyszącymi jej atrakcjami.

Wszystkim planującym i nie planującym POLECAM.

sobota, 25 czerwca 2011

Woda dla słoni

„Woda dla słoni” najpierw wyleżakowała się u mnie na półce, przeleżała na niej od zeszłego lata i niedawno w końcu zdecydowałam się sprawdzić czy rzeczywiście jest tak dobra, jak to opisują ją na okładce (książka ponad 2 lata była na liście bestsellerów New York Timesa i została wydana w 42 krajach).
Jest to historia dwóch podróży – pociągiem po Ameryce, ale też podróż wspomnień przez życie głównego bohatera dziewięćdziesięcioletniego mężczyzny, który znajduje się w domu opieki. To opowieść o wielkiej przygodzie z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Jacob Jankowski, student weterynarii po śmierci rodziców rzuca studia i zupełnie przez przypadek trafia do wędrownego cyrku, cyrku którego życie możemy poznać „od kuchni”. Ja wciągnęłam się od pierwszego rozdziału!

Na podstawie książki powstał film, ale niestety u mnie w mieście już go nie grają, poczekam na wydanie DVD :)


Ostatnio też wróciłam do wietrzenia asortymentu szafy, co zaowocowało kilkoma aukcjami. Mam nadzieję, że codziennie uda mi się dorzucić kilka nowych, na jutro planuję wystawienie butów i torebek. Zapraszam :-) KLIK