piątek, 27 lipca 2012

Ruszaj pomagać!


Dziś rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Londynie, a ja przychodzę z zachętą do poruszania się i pomocy innym przy okazji. Wczoraj usłyszałam o akcji Samsunga - Hope Relay i bardzo chciałabym się do niej przyłączyć, niestety mój telefon z systemem Symbian nie daje możliwość zainstalowania aplikacji, ale gorąco namawiam do przyłączenia się.

W tym roku Samsung chcąc przybliżyć sportową ideę igrzysk i pomóc dzieciom stworzył aplikację Hope Relay - Ruszaj Pomagać. Mechanizm bezpłatnej aplikacji jest bardzo prosty: wystarczy pobrać i zainstalować ją na swoim smartphone’ie a następnie rozpocząć bieg, jazdę na rowerze, deskorolce lub każdą inną formę aktywności związaną z przemieszczaniem się. Dzięki technologii GPS, która rejestruje nasze położenie, po przebiegnięciu jednego kilometra dziennie Samsung przekażę złotówkę na wakacyjny wyjazd podopiecznych z fundacji SOS Wioski Dziecięce. Aplikacja Samsung Hope Relay rejestruje wyniki, tak aby użytkownik miał stały dostęp do swoich rekordów i mógł dzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Ponadto każdy może wgrać własne zdjęcie, które zostanie dodane do specjalnego avatara niosącego pochodnię olimpijską. Złotówkę można przekazać za pośrednictwem Hope Relay raz dziennie w okresie działania aplikacji, tj. od 25 czerwca 2012 do 12 sierpnia 2012, tj. dnia zakończenia Igrzysk XXX Olimpiady. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepów Samsung Apps, Google Play, App Store dla wybranych modeli telefonów z systemem Android, Bada oraz iOS.I krótki filmik instruktażowy o tym jak korzystać z aplikacji.


Najprawdopodobniej teraz zostały trochę zmodyfikowane zasady i dziennie można pokonywać dystans 10 km i przy okazji przekazywać 10zł.

Pomożecie?

Informacje o akcji pochodzą ze strony Samsunga

9 komentarzy:

 1. a ja wstyd się przyznac,nie wiem,co mam...:( ale słyszałam o tej akcji,przyłączyłabym się chetnie,gdybym się znała na tym...obiecuje,ze spróbuj ę;)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Mortish, ale Ty byłaś na Krecie na Elafonissos czy na Peloponezie?

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mi się ta akcja podoba, popieram w 100%! tylko problem w tym, że ja mam nokię C3 i kurka nie wiem czy mogę ściągnąć tą aplikację :/ a chciałabym bardzo bo biegam i mogłabym jednocześnie pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa akcja...
  Oczywiście, że mama posprzątała;) Wespół z tatą;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna akcja, ale mój tel jest zbyt starej daty i chyba nie nadaje sie do pobierania zadnych aplikacji;/

  OdpowiedzUsuń
 6. nie mam samsunga:( poza tym moja nokia jest zbyt prymitywna:P

  OdpowiedzUsuń