poniedziałek, 16 grudnia 2013

8 dni do Świąt: zrób coś dobrego!

Christmas is doing a little something extra for someone.

Charles SchulzNiedawno natknęłam się na zbiór zdjęć przywracających wiarę w ludzkość. Natchnęły mnie one do przemyśleń na temat czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Jest to okres piękny i powinno nie tylko koncentrować się na przepychankach do kas, sprzątaniu mieszkania czy też przygotowaniu pierników, ale zwrócić szczególną uwagę na drugiego człowieka. W grudniu jest mnóstwo akcji (np. Kup Misia, Gwiazdor, Szlachetna Paczka), do których warto się przyłączyć, ale można też pomóc na wiele innym sposobów. Zrobienie zakupów sąsiadce, przyniesienie ciężkiej torby z przystanku do domu starszej osobie, umycie okien dziadkowi nie są czynnościami skomplikowanymi, a na pewno wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowanej dobrem. Namawiam Was do przemyślenia i działania!


Mnie ostatnio dotknęła historia siedmioletniego Kuby z Krzyża Wielkopolskiego. Jest to chłopiec wyjątkowy, który w swoim krótkim życiu wiele przeżył. Jego marzeniem jest dostanie wielu kartek świątecznych, pomóżmy mu je spełnić! Ja jutro zamierzam udać się na pocztę, tak niewiele wysiłku mnie to kosztuje, a może poprawić humor innej osoby - warto! Was też zachęcam do przyłączenia się.

Adres, pod który można wysyłać kartki i listy do Kuby:
Jakub Walkowiak
ul.Mickiewicza 5/2
Krzyż Wlkp 64-761


Idą Święta, zróbmy coś z myślą o innych ;)

Zdjęcie pochodzi ze strony pinterest.com

2 komentarze:

  1. podobnie jak z Oliwką, marzy o kartkach :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. my oddaliśmy dziś nasze zabawki i książki dla dzieci z domu samotnej matki,o dziwo-musiałam stopować córkę,bo oddałaby chyba wszystko!

    OdpowiedzUsuń