Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Święta Bożego Narodzenia;. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Święta Bożego Narodzenia;. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 grudnia 2013

8 dni do Świąt: zrób coś dobrego!





Christmas is doing a little something extra for someone.

Charles Schulz



Niedawno natknęłam się na zbiór zdjęć przywracających wiarę w ludzkość. Natchnęły mnie one do przemyśleń na temat czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Jest to okres piękny i powinno nie tylko koncentrować się na przepychankach do kas, sprzątaniu mieszkania czy też przygotowaniu pierników, ale zwrócić szczególną uwagę na drugiego człowieka. W grudniu jest mnóstwo akcji (np. Kup Misia, Gwiazdor, Szlachetna Paczka), do których warto się przyłączyć, ale można też pomóc na wiele innym sposobów. Zrobienie zakupów sąsiadce, przyniesienie ciężkiej torby z przystanku do domu starszej osobie, umycie okien dziadkowi nie są czynnościami skomplikowanymi, a na pewno wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowanej dobrem. Namawiam Was do przemyślenia i działania!


Mnie ostatnio dotknęła historia siedmioletniego Kuby z Krzyża Wielkopolskiego. Jest to chłopiec wyjątkowy, który w swoim krótkim życiu wiele przeżył. Jego marzeniem jest dostanie wielu kartek świątecznych, pomóżmy mu je spełnić! Ja jutro zamierzam udać się na pocztę, tak niewiele wysiłku mnie to kosztuje, a może poprawić humor innej osoby - warto! Was też zachęcam do przyłączenia się.

Adres, pod który można wysyłać kartki i listy do Kuby:
Jakub Walkowiak
ul.Mickiewicza 5/2
Krzyż Wlkp 64-761


Idą Święta, zróbmy coś z myślą o innych ;)

Zdjęcie pochodzi ze strony pinterest.com

niedziela, 15 grudnia 2013

9 dni do Świąt: wypisywanie świątecznych kartek



Czuję ekscytację kiedy otwieram skrzynkę pocztową i widzę w niej pocztówkę lub list od znajomej osoby. Pozdrowienia i życzenia wysłane drogą tradycyjną mają dla mnie większą moc, dlatego sama też w ten sposób zdecydowałam się przesłać większość życzeń świątecznych. Sam fakt wybrania papierowej kartki, wypisania jej, zaklejenia koperty i udania się na pocztę w celu wysłania w dzisiejszym zabieganym świecie zyskuje wyrazy uznania. Ponadto takie własnoręcznie wypisane pozdrowienia najlepiej oddają uczucia i atmosferę Bożego Narodzenia. Nie wyobrażam sobie grudnia bez wieczoru przeznaczonego na spokojne otworzenie notesu z adresami i wypełniania kilkoma ciepłymi słowami.

A Wy wysyłacie świąteczne kartki?


sobota, 14 grudnia 2013

10 dni do Świąt: Kalendarz adwentowy DIY




Czas leci niewiarygodnie szybko - zostało już tylko 10 dni do Świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym, iż 14 dni Adwentu na nami, pewnie niejeden kalendarz adwentowy z otwieranymi okienkami został już skonsumowany. W ubiegłym roku natrafiłam na Pinterest na papierowy kalendarz adwentowy z Mikołajem i pomyślałam, że warto go wykonać. Do wszelkich prac plastycznych mam dwie lewe ręce, więc jeśli mnie udało się ten oto kalendarz zrobić, Tobie też na na pewno się uda!


Lista potrzebnych materiałów:
- biała kartka papieru
- kolorowy papier, a dokładniej to czerwony i kolor, który odda kolor skóry (żółty, jasny róż)
- klej
- ołówek i czarny marker
- nożyczki



Ja zaczęłam od wydrukowania liczb pd 24 do 1 (jedna pod drugą), równie dobrze można je wypisać na pustej białej kartce. Będzie to baza naszego kalendarza, a zarazem broda Mikołaja.


Następnie naszkicowałam sobie i wycięłam elementy odpowiadające włosom Mikołaja, głowie Mikołaja, wąsom, noskowi, czapce, pomponowi, biały pasek, który będzie futerkiem od czapki. Przycięłam także kartkę z datami, aby odpowiadała kształtowi długiej, białej brody.



Na białym trójkącie nakleiłam czerwony trójkąt (czapkę) i biały pompon.


Następnie dokleiłam okrągłą twarz.


Futerko od Mikołajowej czapki.


Dodałam do tego wąsy.


I czerwony okrągły nos.


Markerem dorysowałam oczy.


I została mi ostatnia czynność: połączenie brody z twarzą Mikołaja. Odrobina kleju i gotowe!


Teraz każdego dnia Adwentu odcinamy kawałek Mikołajowej brody.

poniedziałek, 31 grudnia 2012

Moja świąteczna filmowa lista


Niestety rozchorowałam się i przedłużyłam sobie świętowanie, dlatego dziś chciałabym wspomnieć o kilku filmach. Okres Bożego Narodzenia to czas, który utożsamiam sobie z konkretnymi produkcjami filmowymi. Od kilku lat nie wyobrażam sobie świąt bez obejrzenia i przypomnienia sobie chociażby kilku z nich.

Zacznę od klasyki. Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku oglądane w świąteczne wieczory to już tradycja. Niektórzy mają już dosyć perypetii Kevina, ale dla mnie to nadal prawdziwy świąteczny hit, więc kiedy ze stołu znika karp w telewizorze pojawia się ten uroczy chłopiec :)

Historia dwóch kobiet, które się nie znają i aby odpocząć od codzienności wymieniają się domami. Kiedy już lądują na innych kontynentach okazuje się, że nie wszystko jest takie proste. A jeśli dodamy do tego Jude Law to oglądanie The Holiday brzmi jak spędzenie dwóch godzin w całkiem miły sposób.

Love actually znane również jako To właśnie miłość. Przeplatające się historie o miłości powiązanych ze sobą w różny sposób osób w tle przedświątecznego Londynu to musi być TO. Do tego szczypta humoru i mamy naprawdę niezłą komedię.

I na końcu rodzime Listy do M. Film z zeszłego roku, ale ja już wpisałam go sobie w swój świąteczny kanon i nie zamierzam z tej pozycji rezygnować. Stworzony na podobieństwo wcześniej wspomnianego Love Actually potrafi wzruszyć i rozbawić.

A Wy macie jakieś filmy, które szczególnie lubicie oglądać w czasie Bożego Narodzenia? Chętnie je sobie zanotuję i powoli zacznę się przygotowywać na przyszły rok ;)

środa, 26 grudnia 2012

Świąteczna reklama



Święta w pełni, więc jeszcze nie za późno na podzielenie się reklamą, która niesamowicie mnie urzekła. Mam przeczucie, że i Wam się ona spodoba.



Nie jest to pierwszy świąteczny spot domu handlowego John Lewis. W poprzednich latach wypuścili równie fajne reklamy - wszystkie z końcowym przesłaniem i ze wzruszającą muzyką. Jak macie kilka wolnych chwil (np między makowcem, a sałatką jarzynową ;) ) - zachęcam do obejrzenia.







poniedziałek, 24 grudnia 2012

a merry little Christmas





Have yourself a merry little Christmas,
Let your heart be light
From now on,
our troubles will be out of sight...



piątek, 21 grudnia 2012

i ja mam Zośkę ;)



Nie mogło być inaczej - i ja dołączyłam do 7 edycji akcji charytatywnej "Kup misia". W tym roku nie miałam problemu z wyborem pluszaka, od razu wiedziałam, który przywędruje do mnie do domu. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie: na portalu aukcyjnym kliknęłam mojego wybranka, zapłaciłam i po 2 dniach przybył kurier z pakunkiem. Paczka była dobrze zapakowana, a moja chęć zobaczenia na żywo pluszaka rosła! Po otworzeniu pudełka wyłoniła się piękna pani Misiowa - Zosia. Została ona zaprojektowana przez Dom Mody La Mania. Jest mięciutka i równocześnie bardzo stylowa - toczek dodaje jej charakteru. W tajemnicy powiem Wam, że słyszałam iż jej pasją jest projektowanie sukienek dla lalek ;) Po Świętach zajmie honorowe miejsce u mnie na oknie.






Misie można kupić w Rossmannie i na Allegro.

środa, 12 grudnia 2012

Karmin & Coach - Sleigh Ride


Święta już tuż tuż! Jeżeli nie poczuliście jeszcze ich atmosfery gorąco polecam obejrzenie poniższego utworu. Karmin wraz z marką Coach połączyli siły i przygotowali jeden z najgorętszych zimowych utworów wraz ze świetnymi stylizacjami (przygotowanymi przez Rachel Zoe).



Aż chce się wyjść na dwór i wśród ośnieżonych drzew śpiewać 'come on is lovely weather...'. Gwarantuję Wam, że piosenka będzie za Wami chodziła przez najbliższy czas ;-)