sobota, 18 czerwca 2011

O tym jak Christian Louboutin i Peter Lippmann zabawili się ze sztuką.

Przed Wami dzieło (kontynuacji) współpracy Christiana Louboutina i Petera Lippmanna - znanego fotografa martwej natury.
Oryginalny, zwracający uwagę całego świata pomysł na kampanię - na zdjęciach możemy zobaczyć charakterystyczne buty z czerwoną podeszwą i akcesoria na sezon Jesień/Zima 2011 wplecione w reinterpretacje słynnych portretów z ubiegłych stuleci. Barokowe stroje i współczesne dodatki ujęte na fotografiach wyglądają fantastycznie!



Marie-Guilleme Benoit - "Portret Murzynki"



Jean-Marc Nattier - "Marquise D'Antin"



Jean Baptiste-Camille Corot - "Portret Dziewczynki"



Georges de la Tour - "Magdalena i Płomień"



Francisco De Zurbaran - "Święta Dorota"



James McNeil Whistler - "Matka Whistler'a"

























A co Wy o tym sądzicie - świetna robota czy raczej profanacja dzieł sztuki?

czwartek, 16 czerwca 2011

SALE REPORT


Najgorętszy okres wyprzedażowy jeszcze przed nami, ale już w niektórych sklepach można znaleźć przecenione rzeczy.
Wystartował już H&M, sporo ubrań jest przecenionych. Mimo faktu, że tym razem z charakterystyczną czerwoną metką wisi wiele modeli, wydaje mi się, że ciężko znaleźć coś ciekawego wśród ogólnego bałaganu i szalejących osób przerzucających rzeczy z jednej strony na drugą. Ja udałam się do kasy z różową bluzką z DIVIDED oraz dwiema spódniczkami: długą czarną i beżową z kieszeniami po bokach. Nie jestem pewna czy zostawię tę jaśniejszą, ponieważ mam już taką samą w innym kolorze.


A jak sytuacja przedstawia się w innych sklepach?

Reserved - najprawdopodobniej startuje w piątek 17 czerwca - czyli już jutro :)
pewnie tak samo będzie z Mohito
House - -55% na większość asortymentu
Cropp - też już widać zredukowane ceny (szkoda tylko, że nie na jedyną rzecz, która mi się podoba ;])
Mango - wystartowało już tydzień temu z 50% przeceną (ale uważałabym w tym sklepie - lubią zawyżać pierwotną cenę)
Top Secret - wg plakatu nawet 50% mniej, w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo
Vero Moda - powoli obniżają ceny niektórych modeli
New Look - przygotował na fb akcję 'Odśwież Szafę Przed Wakacjami Z rabatem 25%'
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują też, iż Inditex (czyli Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Oysho, Massimo Dutti) ruszy po Bożym Ciele ;)

Zamierzacie coś kupować? Może jakąś strategię wyprzedażową?

środa, 15 czerwca 2011

Czy powinnam nazwać tego posta HAULem KOSMETYCZNYM? ;>



Bawi mnie sama nazwa i trend nazywana zakupów w ten sposób. Ale oto właśnie one, moje nabytki, które niedawno przyniósł listonosz.
Wszystkie kosmetyki pochodzą z zagranicznych sklepów i były zamawiane w zakupach/zamówieniach grupowych. Są tu i lakiery Barry M, w tym czarny pękacz, krem (a właściwie masło) na skórki z LUSHa i kilka must have z ELFa. Wypróbuję i dam znać co jest warte posiadania.

A teraz idę malować paznokcie Pink Flamingo :)

niedziela, 12 czerwca 2011

Zielone Świątki z zieloną limonką

Jak Wam minęła niedziela?
Mnie na czytaniu książki na huśtawce w ogródku. Po 20stej przerzuciłam się na oglądanie filmu "Kogel - Mogel" w ręku trzymając mojego ulubionego drinka :)
Jest on naprawdę błyskawiczny do przygotowania.
Wystarczają:
- vermut (dzisiaj użyłam Cin&Cin Orancini)
- Sprite
- trochę cukru trzcinowego
- i obowiązkowo kawałki limonki


piątek, 10 czerwca 2011

Czyżby Kate Middleton naśladowała Blair Waldorf?

Czyżby serialowa księżniczka wpływała na modowe wybory prawdziwej księżniczki (dobrze, Księżnej)?
Księżna Cambridge wystąpiła wczoraj na charytatywnej kolacji w Pałacu Kensington w pięknej sukni od brytyjskiej projektantki Jenny Packham, tej samej którą Blair Waldorf miała w jednym z ostatnich odcinków "Gossip Girl". Obie brunetki w cekinowej sukni wyglądały OLŚNIEWAJĄCO.

Mając Kate i Leighton jako ambasadorki łatwo się domyślić, że sukienka zostanie szybko wyprzedana. Od wczorajszego wieczoru zniknęła już ze stanu internetowego sklepu mytheresa.com

środa, 8 czerwca 2011

Mango in travel


W związku z tym, że jeszcze tylko dzisiaj ważny jest kupon zniżkowy do Mango (można go pobrać ze strony Mango TUTAJ) upoważniający do zniżki 30% przy zakupie jednego produktu lub 40% przy dwóch lub więcej chciałabym przypomnieć o bardzo fajnej sesji tej marki. Katalog z nią ukazał się na początku kwietnia i z chęcią go przeglądałam.
Isabeli Fontana została sfotografowana przed podróżą przechadzając się po lotniisku, przechodząc przez odprawę, pijąc kawę i czekając na bagaż. Zdjęcia wykonał Terry Richardoson. Kolorowe ubrania (może oprócz wysokich szpilek) wyglądają na wygodne i idealne na wycieczkę :)


piątek, 3 czerwca 2011

Blake Lively dla Glamour

Na okładce i w rewelacyjnej sesji lipcowego amerykańskiego wydania Glamour możemy zobaczyć Blake Lively - aktorkę znaną głównie z roli Sereny w serialu "Gossip Girl', kampanii reklamowej Chanel, a ostatnio ze spotykania się z samym Leonardo DiCaprio. Zdjęcia wykonał Terry Tsiolis, a styliści spisali się na piątkę. Mimo, iż przy okładkowej fotografii graficy zbyt mocno majstrowali - ja jestem zachwycona!
I absolutnie dwa najlepsze zdjęcia! Blake w bluzce i staniku od Stelli McCartney, białych spodniach American Appareal i czerwonych szpilkach od Christiana Louboutina. Bardzo podobne buty można dostać w Bacie, podobają mi się one już od dłuższego czasu :)
A co Wy sądzicie o tych zdjęciach?
XOXO