wtorek, 28 czerwca 2011

La la la la la la - takiej Smerfetki jeszcze nie widzieliście!

Niebieski jest bardzo modny w tym sezonie, przewija się przez wiele kolekcji, ale teoretycznie ciężko zestawić go z innymi kolorami, nie było to jednak zadanie nie do wykonania dla stylistów z Harper's Bazaar. W sierpniowym numerze będzie można zobaczyć specjalną sesję, w której modelką jest sama Smerfetka. Niebieska istotka na zdjęciach dumnie paraduje z dodatkami pochodzącymi z jesiennych kolekcji Louis Vuitton, Lanvin, Dolce & Gabbana i Marca Jacobsa i wygląda w nich niezwykle stylowo!
Sesja ta została wydana z okazji wejścia do kin filmu The Smurfs (w Polsce będzie go można obejrzeć od 19 sierpnia).
Mnie się podoba Smerfetka w takim wydaniu ;)

Zdjęcia pochodzą ze strony Harper's Bazaar.

sobota, 25 czerwca 2011

Woda dla słoni

„Woda dla słoni” najpierw wyleżakowała się u mnie na półce, przeleżała na niej od zeszłego lata i niedawno w końcu zdecydowałam się sprawdzić czy rzeczywiście jest tak dobra, jak to opisują ją na okładce (książka ponad 2 lata była na liście bestsellerów New York Timesa i została wydana w 42 krajach).
Jest to historia dwóch podróży – pociągiem po Ameryce, ale też podróż wspomnień przez życie głównego bohatera dziewięćdziesięcioletniego mężczyzny, który znajduje się w domu opieki. To opowieść o wielkiej przygodzie z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Jacob Jankowski, student weterynarii po śmierci rodziców rzuca studia i zupełnie przez przypadek trafia do wędrownego cyrku, cyrku którego życie możemy poznać „od kuchni”. Ja wciągnęłam się od pierwszego rozdziału!

Na podstawie książki powstał film, ale niestety u mnie w mieście już go nie grają, poczekam na wydanie DVD :)


Ostatnio też wróciłam do wietrzenia asortymentu szafy, co zaowocowało kilkoma aukcjami. Mam nadzieję, że codziennie uda mi się dorzucić kilka nowych, na jutro planuję wystawienie butów i torebek. Zapraszam :-) KLIK

poniedziałek, 20 czerwca 2011

dwukolorowe paznokcie - część 2.


























Spodobał mi się trend tegorocznego lata na dwukolorowe paznokcie i znowu sobie takie sprawiłam. Tym razem na pierwszy rzut oka nawet nie widać, że mam inne kolory nałożone na płytkę.


































A o tym, skąd Barry M w kolorze fuksji znalazł się w mojej kosmetyczce (a dokładnie to w lodówce) już niebawem :)



----------------------------------
Przy okazji chciałabym napisać, iż biorę udział w rozdaniach:

u Siulki
















na blogu Craving for Beauty

















i u Miyake

sobota, 18 czerwca 2011

O tym jak Christian Louboutin i Peter Lippmann zabawili się ze sztuką.

Przed Wami dzieło (kontynuacji) współpracy Christiana Louboutina i Petera Lippmanna - znanego fotografa martwej natury.
Oryginalny, zwracający uwagę całego świata pomysł na kampanię - na zdjęciach możemy zobaczyć charakterystyczne buty z czerwoną podeszwą i akcesoria na sezon Jesień/Zima 2011 wplecione w reinterpretacje słynnych portretów z ubiegłych stuleci. Barokowe stroje i współczesne dodatki ujęte na fotografiach wyglądają fantastycznie!



Marie-Guilleme Benoit - "Portret Murzynki"



Jean-Marc Nattier - "Marquise D'Antin"



Jean Baptiste-Camille Corot - "Portret Dziewczynki"



Georges de la Tour - "Magdalena i Płomień"



Francisco De Zurbaran - "Święta Dorota"



James McNeil Whistler - "Matka Whistler'a"

























A co Wy o tym sądzicie - świetna robota czy raczej profanacja dzieł sztuki?

czwartek, 16 czerwca 2011

SALE REPORT


Najgorętszy okres wyprzedażowy jeszcze przed nami, ale już w niektórych sklepach można znaleźć przecenione rzeczy.
Wystartował już H&M, sporo ubrań jest przecenionych. Mimo faktu, że tym razem z charakterystyczną czerwoną metką wisi wiele modeli, wydaje mi się, że ciężko znaleźć coś ciekawego wśród ogólnego bałaganu i szalejących osób przerzucających rzeczy z jednej strony na drugą. Ja udałam się do kasy z różową bluzką z DIVIDED oraz dwiema spódniczkami: długą czarną i beżową z kieszeniami po bokach. Nie jestem pewna czy zostawię tę jaśniejszą, ponieważ mam już taką samą w innym kolorze.


A jak sytuacja przedstawia się w innych sklepach?

Reserved - najprawdopodobniej startuje w piątek 17 czerwca - czyli już jutro :)
pewnie tak samo będzie z Mohito
House - -55% na większość asortymentu
Cropp - też już widać zredukowane ceny (szkoda tylko, że nie na jedyną rzecz, która mi się podoba ;])
Mango - wystartowało już tydzień temu z 50% przeceną (ale uważałabym w tym sklepie - lubią zawyżać pierwotną cenę)
Top Secret - wg plakatu nawet 50% mniej, w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo
Vero Moda - powoli obniżają ceny niektórych modeli
New Look - przygotował na fb akcję 'Odśwież Szafę Przed Wakacjami Z rabatem 25%'
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują też, iż Inditex (czyli Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Oysho, Massimo Dutti) ruszy po Bożym Ciele ;)

Zamierzacie coś kupować? Może jakąś strategię wyprzedażową?

środa, 15 czerwca 2011

Czy powinnam nazwać tego posta HAULem KOSMETYCZNYM? ;>



Bawi mnie sama nazwa i trend nazywana zakupów w ten sposób. Ale oto właśnie one, moje nabytki, które niedawno przyniósł listonosz.
Wszystkie kosmetyki pochodzą z zagranicznych sklepów i były zamawiane w zakupach/zamówieniach grupowych. Są tu i lakiery Barry M, w tym czarny pękacz, krem (a właściwie masło) na skórki z LUSHa i kilka must have z ELFa. Wypróbuję i dam znać co jest warte posiadania.

A teraz idę malować paznokcie Pink Flamingo :)

niedziela, 12 czerwca 2011

Zielone Świątki z zieloną limonką

Jak Wam minęła niedziela?
Mnie na czytaniu książki na huśtawce w ogródku. Po 20stej przerzuciłam się na oglądanie filmu "Kogel - Mogel" w ręku trzymając mojego ulubionego drinka :)
Jest on naprawdę błyskawiczny do przygotowania.
Wystarczają:
- vermut (dzisiaj użyłam Cin&Cin Orancini)
- Sprite
- trochę cukru trzcinowego
- i obowiązkowo kawałki limonki