piątek, 3 czerwca 2011

Blake Lively dla Glamour

Na okładce i w rewelacyjnej sesji lipcowego amerykańskiego wydania Glamour możemy zobaczyć Blake Lively - aktorkę znaną głównie z roli Sereny w serialu "Gossip Girl', kampanii reklamowej Chanel, a ostatnio ze spotykania się z samym Leonardo DiCaprio. Zdjęcia wykonał Terry Tsiolis, a styliści spisali się na piątkę. Mimo, iż przy okładkowej fotografii graficy zbyt mocno majstrowali - ja jestem zachwycona!
I absolutnie dwa najlepsze zdjęcia! Blake w bluzce i staniku od Stelli McCartney, białych spodniach American Appareal i czerwonych szpilkach od Christiana Louboutina. Bardzo podobne buty można dostać w Bacie, podobają mi się one już od dłuższego czasu :)
A co Wy sądzicie o tych zdjęciach?
XOXO

czwartek, 2 czerwca 2011

różowo mi!


Gdy za oknami mocno grzeje słońce i pogoda powoduje uśmiech na twarzy prawie zawsze stawiam na kolorowe, wyraziste paznokcie. Dziś padło na intensywny róż - MISS SPORTY Clubbing Colours 302.
Jest to jedna z nowości w mojej lakierowej kolekcji, ale polubiłyśmy się od początku. Kolor jest wyrazisty i identyczny z tym widocznym w buteleczce (często zdarza mi się, że odcień lakieru ma niewiele wspólnego z tym, który widzimy na opakowaniu). Sam lakier jest dość gęsty, co akurat mnie odpowiada. Na początku wydawało mi się, że ma dziwny pędzelek, ale po aplikacji stwierdzam, że chciałabym taki w większości lakierów. Nie robi smug, a dwie warstwy całkowicie wystarczają na uzyskanie jednolitego koloru.
I wszystko to za około 5zł :)

środa, 1 czerwca 2011

dzień dziecka.

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi,
ale niewielu z nich pamięta o tym.


Antoine de Saint-Exupéry — 'Mały Książę'





w tym wyjątkowym dniu starajmy się o tym nie zapominać.
ja, zamierzam oderwać się odrobinę od codziennych obowiązków. o ile pogoda dopisze, może nie wybiorę się na huśtawki, drabinki i do piaskownicy, ale postaram się spędzić chociaż trochę czasu na dworze czytając książkę i przyglądając się ogródkowym kwiatkom :)

piątek, 20 maja 2011

Majowy lookbook ZARY

Gdybym miała możliwość kupowania ubrań tylko w jednej sieciówce, w tym sezonie zdecydowanie byłaby to ZARA. Przekraczając próg tego hiszpańskiego sklepu czuję się jak na stoisku ze słodyczami, feria barw i wzorów zaskakuje mnie z każdej strony. Nigdy nie rozczarowuję się wizytą, co nie oznacza że za każdym razem wychodzę z granatową torbą z żółtym logo :)
Niedawno Zara opublikowała majowego lookbooka i można go określić jednym słowem: MINIMALIZM. Nie jest to nowość, bo marka ta w sezonie SS2011 konsekwentnie stawia na wyraziste kolory. W tym miesiącu większy nacisk kładzie na biel i odcienie beżu.

Czy na coś zwróciłyście specjalną uwagę? Mnie najbardziej spodobała się koszula z dużymi kieszeniami oraz złota i czerwona spódnica.

niedziela, 15 maja 2011

dwukolorowe paznokcie

Zainspirowana postem Asi i nowojorskim manicurem Kasi postanowiłam wykonać swoją wersję kolorowych paznokci. Jako jednego z lakierów użyłam nowego produktu My Secret, który pachnie po nałożeniu na płytkę :-) Teraz co chwila przykładam dłonie do nosa, żeby je powąchać :)

My Secret – 141 Tutti Frutti
Inglot - 972

sobota, 14 maja 2011

Fashionphilosophy Fashion Week Poland maj 2011

Pięć dni temu zakończyła się czwarta edycja Fashionphilosophy Fashion Week Poland i cieszę się, że kolejny raz w czynny sposób miałam okazję w tym ważnym wydarzeniu uczestniczyć. Gdybym w kilku słowach miała opisać kolekcje zaprezentowane podczas Alei Projektantów - napisałabym : czerń, odcienie szarości i widoczne zamki z tyłu ubrań.
Najbardziej podobały mi się kolekcje Grome Design, MMC, Agaty Koschmieder, Paprockiego&Brzozowskiego, ale zdecydowanie pierwsze miejsce przyznaję BOHOBOCO. Na rynku są dopiero od roku, projekty tworzy duet Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek, którzy sami markę opisują jako „Nowojorską nonszalancję. Londyńską awangardę. Paryską elegancję. Mediolańskie dolce Vita.” Niby niedbałe, luźne stroje w stonowanych kolorach, a jednak doskonale dopracowane. Wyglądały wspaniale podczas ruchu modelek. Może Wam także się spodobają :)

Szkoda, że od stycznia nie dorobiłam się nowego aparatu, ciągle egzystuję przy pożyczonych i niestety jednym z nich nie byłam w stanie robić zdjęć, wszystkie powychodziły bardzo rozmazane, a z drugiego wykasowano mi wszystkie, które wykonałam pierwszego dnia. Zdjęcia kolekcji Bohoboco pochodzą ze strony luxlux.pl